Volnočasové aktivity

Trávení volného času

Klientům pomáháme trávit příjemně a smysluplně volný čas podle jejich zájmu a našich možností.

V domově pořádáme společenské akce, navštěvují nás hudební a folklorní soubory. Radost a osvěžení přinášejí klientům vystoupení dětí mateřských a základních škol. 

K výročí otevření domova a na konci masopustu připravujeme divadelní představení, do kterých se snažíme zapojit i ochotníky z řad klientů. Každoročně také přichází Mikuláš s nadílkou. 

K nejoblíbenějším akcím patří opékání párků či smažení „vaječiny“ v parku domova, které doprovázejí hry, soutěže, závody, hudba a zpěv.

Klienti mají na třetím podlaží k dispozici bufet, kde si mohou ve stanovených dnech nakoupit. V přízemí přístavby domova je kavárna, kde mohou posedět, popovídat si nebo také oslavit narozeniny či svátek.

Klienti rádi posedí na nádvoří u fontány, ve stínu pergol, na lavičkách v parku, u jezírka či lurdské jeskyně. Mají možnost projít se zahradou s ovocnými stromy, květinovými a zeleninovými záhony nebo navštívit hospodářství s domácími zvířaty. Všude se dostanou snadno i ti, kteří používají vozík nebo chodítko, protože domov i jeho okolí jsou bezbariérově přístupné.

Klienti, kteří rádi čtou, si mohou zapůjčit knížky nebo časopisy v knihovně domova.

Těm, kteří rádi kuchtí, slouží kuchyňka, kde si mohou připravit oblíbené pokrmy nebo se zapojit do společných programů.

Domov sv. Alžběty v Jablunkově má od prosince 2008 díky dotací kraje, města, okolních obcí  a  příspěvků  dárců  i  sester  devítimístné  auto, ve kterém mohou cestovat také 2 – 4 osoby na vozíčku. Zájemci z řad klientů jezdí autem domova do města, aby si sami vyřídili své osobní záležitosti, využili lékařských nebo jiných služeb, obstarali si nákupy apod. Organizují se také výlety autem do okolí a klienti navštěvují místa, která jsou jim blízká nebo pro ně zajímavá.