Ubytování a stravování

Ubytování

Domov svaté Alžběty je součástí klášterní budovy Konventu sester alžbětinek v Jablunkově. Nachází se v příjemné klidové zóně. Od centra města je vzdálen asi 10 minut cesty pěšky.

Domov má kapacitu 69 míst. K bydlení slouží klientům 21 jednolůžkových a 24 dvoulůžkových pokojů. Toalety a koupelny jsou společné, pro uživatele snadno dostupné a přizpůsobené jejich potřebám. Pokoje jsou vybaveny polohovacími lůžky, nočními stolky, nábytkem a dorozumívacím zařízením, které napomáhá k rychlé komunikaci s personálem a zároveň slouží jako rádio či místní rozhlas. Na pokojích klientů nechybí předměty, které jsou jim milé a přispívají k vytvoření domácího prostředí.

Naši zaměstnanci zajišťují úklid pokojů a všech společných prostor domova, praní a žehlení ložního a osobního prádla a jeho drobné opravy.

Návštěvy

Návštěvy mohou klienti přijímat kdykoliv během dne na svém pokoji nebo v jiných prostorách domova a jeho areálu (není-li z důvodu ohrožení zdraví klientů ustanoveno jinak); mají k dispozici společenské místnosti, jídelny, v létě také nádvoří a park.

Stravování

Klientům je poskytováno celodenní stravování podle diet. Strava je připravována v kuchyni domova a dovážena ve vyhřívacích vozících do jídelen, jejichž součástí jsou kuchyňky vybavené mikrovlnou troubou, varnou konvicí a chladničkou.

Klientům, kteří to potřebují, přinášíme jídlo a nápoje na pokoj nebo jim pomáháme při jejich podávání.

Snažíme se vařit tak, aby našim klientům chutnalo, proto je zapojujeme do přípravy jídelníčku. K nejoblíbenějším jídlům patří bramborové placky, halušky, kyselé zelí a jiné domácí speciality.