Textové pole:    Exercicie na Svatém Hostýně
Protože letos prožíváme rok zasvěceného života, je mnoho věcí netradičních. Patří k nim i naše rozhodnutí prožít letošní společná duchovní cvičení (exercicie), která trvají 6 dnů, mimo klášter. Rozhodly jsme se pro poutní místo Svatý Hostýn. Aby byl zajištěn normální provoz domova, jedna skupina sester prožívala své exercicie koncem června a druhá koncem září. Letos nás duchovně doprovázel O. Filip Kahlert OFM, jemuž srdečně děkujeme. 
Fotogalerie
Vloženo 13. 10. 2015

Ze života - fotogalerie - r. 2015

Textové pole: Ze života - fotogalerie
Textové pole: Hlavní stránka
Textové pole:    Napsali jsme do Jabka 12/2015
Proč jste dali klášteru 1,5 milionu korun ?!? 
Proč ten klášter město podporuje takovou částkou? Na co to tomu klášteru vůbec je? Na co to ty osoby v černém potřebují? Je to pro ně nebo pro někoho jiného? Jak to tam s těmi penězi u nich vlastně chodí? (celý článek)
Vloženo 23. 12. 2015
Textové pole: Domov sv. Alžběty
Textové pole: Kostel sv. Josefa
Textové pole: Patronové
Textové pole: Řeholní život
Textové pole:    Napsali jsme do Jabka 12/2015
Proč v Jablunkově nejsou hrací automaty !?! 
Je chladné říjnové ráno, vstupujeme do rychlíku a usedáme na volná sedadla (je to super, že dnes máme takové vymoženosti – nasednu v Návsí a zajedu si v klidu třeba až do Prahy). Naproti sedí mladý muž. V uších má sluchátka a neustále kašle… (celý článek)
Vloženo 23. 12. 2015
Textové pole:    Vánoce jsou za námi …
Ale zůstaly krásné prožitky a vzpomínky, které nám možná připomenou fotografie. Děkujeme všem, kteří jakýmkoliv způsobem přispěli k důstojnému slavení a krásnému prožití Vánoc.
Zde uvidíte, jak to vypadalo na slavnostních bohoslužbách, kdy zpívala schola nebo jiné soubory a sbory – na půlnoční „Lipka“, Na Svatou Rodinu – polski chór, jehož členové také navštívili ve vánoční době obyvatele našeho domova a zazpívali si společně známé koledy, na dalších bohoslužbách „Rozmarynek“ a „Melodia“. Vystoupil i český chrámový sbor, který již tradičně přichází se svým koncertem do kaple našeho domova. Také pan Tománek ze skupiny BLAF si nenechal ujít příležitost a spolu s naší sestřičkou Andělou zahrál a s klienty domova zazpíval koledy ve společenské místnosti na 3. podlaží.
Fotogalerie

Díky úsilí a umu sestry Marty a jejich dobrovolných spolupracovníků mohl být domov i letos hezky vyzdoben. Je moc dobře, že využívají své schopnosti a dary, které jim Pán dal, pro potěšení druhých.
Fotogalerie

Na Štědrý večer zůstali téměř všichni obyvatelé domova u nás doma, ale jejich rodinní příslušníci, známí či dobrovolníci je navštěvovali ještě častěji než jindy. Jejich slavnostní večeři nám přiblíží tyto snímky…
Fotogalerie
 Vloženo 13. 2. 2016
Textové pole: Historie